Latvijas hokeja fani vairs nav pamanāmi?

Latvijas hokeja fani – labākie fani pasaulē! Vismaz tā mūs dēvēja iepriekš, piemēram, kad 2001. gadā pieskandinājām Ķelni, 2008. gadā šarmējām mazo Halifaksu un dažus citus gadus. Bet pēdējā laikā starptautiski par mums runā maz.

Pierādījums tam ir arī oficiālais treileris par gaidāmo pasaules čempionātu hokejā, ko pirms divām nedēļām savā Youtube kontā publicējusi Starptautiskā hokeja federācija (IIHF), lai veicinātu interesi par gaidāmo hokeja turnīru.

Šajā treilerī nav nedz Latvijas hokejistu, nedz arī Latvijas hokeja fanu. Jā, ir zviedri (protams, viņi taču pērn izcīnīja čempiona titulu, turklāt zviedru finālspēlēs arēnā patiešām ir daudz), somi, slovāki (arīdzan saprotami – mājinieki taču), krievi (nu, ja, olimpiskie čempioni) un citi, bet latviešu nav.

Arī gūglējot “latvian ice hockey fans” starptautiskā arēnā mēs parādāmies vien senos rakstos – no 2006. gada, no 2008. gada, kāds pieminējis vēl Stokholmā vai Minskā, bet pēc tam par mums ir aizmirsuši.

Ja tā objektīvi skatāmies, tad pēdējos gados ar lielu fanu armiju lepoties nevaram – Dānijā mūsējie bija pavisam švaki pārstāvēti, 2016. gadā Maskavā arī nebija līdzjutēju pārbagātība. Minskā gan mūsējo bija daudz.

Bet, vai tikai līdzjutēju skaits nosaka atpazīstamību? Diez vai. Kā būs šogad Bratislavā? Mūs pamanīs?