Spēļu biļetes būs arī sabiedriskā transporta biļetes

Pēc ilgām, bet sekmīgām diskusijām Bratislavas un Košices vietvaras ir nākušas pretim Pasaules hokeja čempionāta orkomitejai un nodrošinās, ka sabiedriskais transports čempionāta biļešu īpašniekiem būs par brīvu, sportadragiem.lv atklāja orgkomitejas Mediju un komunikācijas vadītāja Mikaela Grendelova.

Tas nozīmē, ka konkrētās spēles dienā hokeja līdzjutēji varēs izmantot sabiedrisko transportu Bratislavā, pilsētas robežās par brīvu – šāds noteikums būs spēkā uz 24 stundām katras spēles dienā. Tas nozīmē, ka līdzjutēji, piemēram, jau no paša rīta varēs doties no savas naktsmītnes uz centru, bet pēc tam doties uz arēnu, nemaksājot papildus par sabiedrisko transportu.

Taču tajos datumos, uz kuriem līdzjutējiem nebūs biļešu, par sabiedrisko transportu nāksies maksāt. Labā ziņa gan tā, ka tas Bratislavā ir gana lēts – viens brauciens maksā 70 centus (15 minūšu brauciens bet pusstundas brauciens maksā jau 90 centus), bet, piemēram, biļete uz 72 stundām, ko aktīvi šobrīd izmanto ari sportadraugiem.lv, maksā astoņus eiro.

Sportadraugiem.lv gan aicina līdzjutējus būt uzmanīgiem – Bratislavā sabiedriskā transporta biļetes nav iespējams nopirkt pie autobusa vai tramvaja vadītāja – tās laikus jāiegādājas vai nu biļešu automātos, kas ir atrodami dažās pieturās, vai arī avīžkioskos. Taču to skaits ir diezgan ierobežots. Tādēļ, ja redzat iespēju, kur nopirkt biļetes, dariet to laicīgi un nopērkat uzreiz. Nopirkto biļeti jāaktivizē, iekāpjot sabiedriskajā transportā. Sods par braukšanu “par zaķi” ir 50 eiro.

Jāatgādina, ka arī 2011. gadā, kad čempionāts norisinājās Bratislavā un Košicē, līdzjutēji sabiedrisko transportu varēja lietot bez maksas, ja vien kontrolei varēja uzrādīt attiecīgās dienas spēļu biļeti.