Darvas piliens hokeja čempionāta medus mucā

Pasaules čempionāts hokejā jau pirms dažām dienām noslēdzies, medaļas sadalītas, gandarījums par aizvadīto turnīru ir liels, lai arī Latvijas izlase neiekļuva ceturtdaļfinālā. Kopumā šo čempionātu tā apmeklētāji vērtē kā labu, taču dažas mieles ir palikušas.

Tāda darvas pile medus mucā, un tomēr gribas mazliet padalīties novērojumos. Parasti Latvijas hokeja fanus raksturo kā skaļus, bet draudzīgus. Pa lielam pēdējos gados bijām iztikuši bez konfliktiem un dūru vicināšanas, bez klajām rupjībām un agresivitātes, taču šogad Bratislavā bija vērojama mazliet savādāka aina.

Nē, nē, nekādā gadījumā nevajag uztvert, ka visi hokeja līdzjutēji Bratislavā bija rupekļi un dūru vicinātāji! Tādu bija pavisam neliels procents, taču uz kopējā lielā apmeklējuma fona šoreiz viņu bija vairāk, nekā parasti.

Uzradās daži tipāži Latvijas izlases kreklos, kuri vēlējās dūres izvicināt pie arēnas un izmisīgi meklēja upurus, kautiņš bija novērots arī pie “Travel Art Krekliem” jeb “Dubliner”, tāpat dzirdēts par dažiem konfliktiem, kuros gūti miesas bojājumi. Un tas viss starp latviešiem!

Katrs jau atpūšas kā vēlas, taču tad, kad šāda atpūta traucē atpūsties citiem, rada nekārtības un sabojā apkārtējiem svētkus, tas nedod prieku nevienam. Ja nu vienīgi pašiem “varoņiem”, kuri laikam bija sajaukuši hokeja čempionātu ar kāzām Latgalē (nevajag piktoties arī latgaļiem, tas līdzībās, ka nevienas kāzas Latgalē nepaejot bez dūru vicināšanas).

Aprunājoties ar vairākiem līdzjutējiem, kuri neviļus bija kļuvuši par šādu nepatīkamu incidentu lieciniekiem vai pat upuriem, rodas secinājumi, ka šogad uz Bratislavu bija devušies daudzi tā dēvētie pirmgadnieki. Pieredzes un tradīciju izlases atbalstīšanā nav, tāpat kaut kur pazudušas ētikas normas un normālas cilvēcīgas uzvedības paliekas. Tiesa gan, šoreiz negatīvi izcēlās arī vairāki nopelniem bagātie čempionātu apmeklētāju ar pamatīgu stāžu. Kas ar viņiem bija noticis, grūti pateikt.

Bet pasaules čempionāts hokejā nav dūru vicināšanas pasākums, konkurss, kurš izdzers vairāk un pateiks vairāk rupjību! Vēlme izkauties? Dodies kur citur, vai vismaz novelc Latvijas hokeja izlases kreklu. Galu galā katrs, kurš ir devies uz starptautisku turnīru un sevi pozicionē kā Latvijas hokeja fanu, ir atbildīgs arī par Latvijas tēlu!

Var jau apelēt pie sirdsapziņas un jūtām, bet varbūt var ieviest arī kādu hokeja fanu ētikas kodeksu? Tas tā, viela pārdomām.

Un vēl mazs novērojums. Klau, līdzjutēj! Ejot pie izlases spēlētāja pēc spēles esi tik laipns un vismaz sasveicinies un pasakies par labi aizvadītu spēli! Un nevis līferē klāt ar tekstu: “Eu, paraksties!”