Stiprā dzira Šveicē bankrotā neiedzīs

Pasaules čempionāts hokejā nu nemaz vairs nav aiz kalniem, bet daudzus vēl joprojām biedē Šveices dārdzība, it īpaši, runājot par alkoholiskajiem dzērieniem. Tad nu atkal jāteic, ka vells nav tik mells, kā to mālē.

Alkohola cenas Šveicē pārsteidza, bet labā nozīmē. Aplūkojām dažas cenas tai pašā zemo cenu veikalā “Lidl”, kas atrodas dažu minūšu gājiena attālumā no “Hallenstadion”.

“Jagermeister”, kuru mēdz izmantot gluži kā zāles brīžos, kad zūd balss un aizsmacis kakls, 0,7 litru pudele maksā 18,85 CHF. “Smirnoff” degvīns 0,7 litru tilpumā – 18,39 CHF, bet iecienītais rums “Captain Morgan” identiska tilpuma tarā maksā 17,95 CHF. Bet bundžiņa alus izmaksās pat mazāk, nekā 1 CHF.

Protams, cenas dzērieniem ir gana nepatīkamākas, ja stipros dzērienus plānots iemalkot kādā krodziņā. Jāatceras, ka Šveicē tiek labi naudas izteiksmē novērtēts cilvēka darbs, tādēļ arī cenas dzērieniem ir augstākas, nekā, piemēram, Latvijā.

Nav milzīgu bažu arī smēķētājiem, it īpaši tiem, kuri uz hokeja čempionātu dosies no Īrijas un Lielbritānijas – paciņa “Marlboro” maksā 8,29 CHF, bet “Winston” zilā paciņa – 7,76 CHF.

Lai vieglāka rēķināšana, vislabāk pielīdzināt 1 CHF kā 1 EUR – starpība ir tik maza, un savu paņem arī bankas komisijas un konvertācijas maksa.