Covid-19 dēļ atceļ pasaules čempionātu hokejā; līdzjutējiem jāgaida informācija par biļešu naudas atgriešanu

Koronovīrusa Covid-19 dēļ oficiāli atcelts pasaules čempionāts hokejā, kuram šā gada maijā bija jānotiek divās Šveices pilsētās Cīrihē un Lozannā, sestdien oficiāli paziņoja Starptautiskā hokeja federācija (IIHF).

Ņemot vērā visus apstākļus un ierobežojumus, saistībā ar straujo Covid-19 izplatību un tā dēļ ieviestajiem ierobežojumiem, IIHF padome secināja, ka čempionāts nevar notikt. “Šī ir skarbā realitāte starptautiskajai hokeja ģimenei, bet tā mums jāpieņem,” IIHF citē prezidentu Renē Fāzelu.

Viņš norādījis, ka koronavīruss ir globāla problēma, un arī IIHF ir jādara viss iespējamais, lai cīnītos pret vīrusa izplatību.

Čempionāta orgkomitejas ģenerālsekretārs Žians Žilī norādīja, ka pieņem šo IIHF padomes lēmumu, norādot, ka tā ir milzīga vilšanās un tagad ir jāatrisina visi neatrisinātie jautājumi.

Čempionātu neesot iespējams pārcelt uz citu valsti. Taču čempionāts tiek atlikts uz vēlāku laiku, piemēram, uz gadu, bet par to vēl tiks spriests. Tā kā nav izslēgta iespēja, ka 2021. gadā čempionāts notiks nevis Rīgā un Minskā, bet gan Cīrihē un Lozannā.

Organizatori sola, ka informāciju pat biļešu vērtības apmaksu tiks ziņots pēc iespējas ātrāk un mudina ieinteresētās personas saglabāt pacietību, kamēr netiks sniegta informācija par tuvākajiem soļiem.