Hokeja čempionāts – atcelts vai pārcelts? Biļešu naudu vēl nesola atgriezt

Šobrīd saistībā ar pasaules čempionātu hokejā, lai gan tas ir atcelts, valda neizpratne, un, šķiet, ka neizpratnē ir pati orgkomiteja. Proti, IIHF mājaslapā ir uzrakstīts, ka čempionāts ir atcelts, bet oficiālais biļešu tirgotājs “ticketcorner.ch” norāda, ka čempionāts ir pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Abiem avotiem sakrīt tas, ka čempionāts tiešām nenotiks laikā no 8. līdz 24. maijam Cīrihē un Lozannā, un par tā nākotni lems IIHF ikgadējais kongress. Kad būs kongress, arī nav skaidrs.

Pirmdien Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) mājaslapā publicēta jauna informācija, un sportadraugiem.lv publicē šeit pilno tulkojumu. Teksta oriģināls ir šeit.

Vai IIHF pasaules čempionāts tiek atcelts?

Jā, IIHF padome sestdien, 21. martā apstiprināja, ka 2020. gada IIHF pasaules čempionāts hokejā tiek atcelts.

Kas pieņēma šo lēmumu?

Šo lēmumu pieņēma IIHF padome pēc diskusijām ar dažādām ieinteresētajām personām.

Vai ir iespējams, ka 2020. gada pasaules čempionātu Cīrihē un Lozannā varētu atlikt vai pārcelt uz nākamo gadu?

Šobrīd nevar noteikt, vai būs iespējams atlikt pasaules čempionātu uz vēlāku laiku – 2020. gadā, vai arī Cīrihe un Lozanna turnīru varētu rīkot 2021. gada maijā.

Minska Baltkrievijā un Rīga Latvijā jau ir apstiprinātas kā pilsētas 2021. gada IIHF pasaules čempionātam, kā arī Helsinki / Tampere Somijā 2022. gadā, un atlikšanas lēmums būtiski ietekmētu viņu gatavošanos. Tāpēc jebkurš lēmums par pārdali būtu jāizvirza un jāapspriež nākamajā IIHF ikgadējā kongresā.

Vai es atgūšu naudu par nopirktajām biļetēm?

Biļešu atgriešanas politiku šobrīd nosaka 2020. gada IIHF hokeja pasaules čempionāta orgkomiteja. Šis process prasīs laiku, un tiklīdz biļešu atmaksas politika būs apstiprināta, fani saņems atjauninātu informāciju e-pastā.

Līdzjutējiem, kuri iegādājušies biļetes, izmantojot neatkarīgu biļešu starpnieku, būs jājautā savam piegādātājam, lai iegūtu informāciju par naudas atmaksu.

Līdzjutējiem, kuri iegādājās biļetes, izmantojot neatkarīgu biļešu starpnieku, būs jājautā savam starpniekam, lai iegūtu informāciju par naudas atmaksu. IIHF 2020. gada pasaules čempionāta orgkomitejas biļešu atmaksas politika neattieksies uz biļetēm, kuras netika iegādātas, izmantojot oficiālus kanālus.

Čempionāta pārcelšanas gadījumā visas iegādātās biļetes paliek derīgas un nevar tikt atgrieztas. Lūdzu, nesūtiet atpakaļ biļetes.  

Informācija par turpmāko procedūru atrodama vietnē www.ticketcorner.ch/campaign/lv/info-covid-19. Turklāt visi biļešu pircēji regulāri saņems informāciju e-pastā.

Kā ir ar manām transporta izmaksām uz Šveici?

Hokeja līdzjutēji, kuri plānoja ceļot pasaules čempionātu, tiek aicināti sazināties ar savu aviokompāniju vai ceļojumu aģentu, lai uzzinātu, vai viņi var atgūt ceļa izmaksas.

Kurš maksās par viesnīcu?

Līdzjutējiem par viesnīcu rezervācijām jānoskaidro pie viesnīcām, lai uzzinātu viņu naudas atmaksas politiku.

Visi, kas iegādājušies biļetes oficiālā ceļā, jau ir saņēmuši oficiālu informāciju no ticketcorner.ch:

“Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) sestdien, 2020. gada 21. martā, informēja, ka pasaules čempionāts hokejā 2020. gadā nenotiks Cīrihē un Lozannā no 8. līdz 24. maijam.

Lēmums par iespējamo jauno pasaules čempionāta grafiku tiks pieņemts ne ātrāk kā IIHF ikgadējā kongresā.

Atlikšanas gadījumā visas iegādātās biļetes paliek derīgas un tās NEVAR atgriezt. Lūdzu, nesūtiet atpakaļ biļetes!

Informācija par turpmāko procedūru atrodama vietnē www.ticketcorner.ch/covid-19. Turklāt visi biļešu pircējiem tiek regulāri sūtīti e-pasti ar atjauninājumiem.”